Doprava zdarma při nákupu nad 1 200 Kč
8:00 - 15:00
Další kontakt
Vitamín C, D a zinek přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamín C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Společně se zinkem připívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
cena vč. 12 % DPH
Zentiva Celaskon® medvídci od 3 let, doplněk stravy obsahující vitamin C, D a zinek přispívající k udržení normální funkce imunitního systému
Nejeden rodič se zabývá tím, jak co nejlépe posílit imunitu svých dětí. Řada jich ale zapomíná na to základní – zda má jejich dítko dostatek základních mikroživin, které k normální funkci imunitního systému přispívají. Na jejich doplnění myslete včas a kupte svému potomkovi Celaskon® medvídky pro případ oslabené imunity. Nejde jen o vitamin C pro děti. Celaskon® medvídci nabízejí trojici základních látek – dva vitaminy a jeden stopový prvek. Navíc jsou dostupné v atraktivní formě u dětí tolik oblíbených barevných gumových medvídků.
Celaskon® medvídci jsou vytvořeni na míru dětem, denní dávky vitaminů a stopového prvku v nich odpovídají denním doporučeným dávkám pro děti ve střední Evropě. Jejich podáváním je tedy zbytečně nepředávkováváte.
Společnost pro výživu rozhodla, že je nutné předložit veřejnosti i odborníkům nové referenční hodnoty příjmu energie a živin tak, aby tato doporučení odpovídala současným vědeckým poznatkům o výživě a o způsobu i podmínkách života naší populace. Bylo rozhodnuto převzít referenční dávky společností pro výživu ze zemí označovaných jako DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko). Doporučení DACH jsou výsledkem řady odborných studií, a můžeme je tak považovat za průkazné. Dávkování všech složek je záměrně co nejlépe přizpůsobeno výživovým požadavkům pro děti od 3 let, tj. v souladu s doporučenými výživovými hodnotami na základě referenčního výživového příjmu (RVP) pro děti v prostoru střední Evropy, nikoliv na základě dávek doporučovaných pro dospělé (RHP – referenční hodnota příjmu). Přípravek je tak vhodný pro dlouhodobé a celoroční užívání pro děti ve věku 3–6 let. Doporučuje se užívat 1–2 medvídky denně (dle věku).
Jeden medvídek obsahuje | % RHP | |
vitamin C | 30 mg | 38 |
zinek | 2,5 mg | 25 |
vitamin D | 10 µg | 200 |
Pozn.: RHP = referenční hodnota příjmu pro dospělé
Doporučené dávkování pro děti (ze všech zdrojů) | vitamin C (mg/den) | zinek (mg/den) | vitamin D (µg/den) |
1–3 roky | 20 | 3 | 20 |
4–6 let | 30 | 5 | 20 |
7–10 let | 45 | 7 | 20 |
Může se zdát, že v dnešní době plné materiálního dostatku musí být příjem základních vitaminů a stopových prvků bohatě pokryt ze stravy, která je bezpochyby jejich nejlepším zdrojem. Množství vitaminů (např. vitaminu C) v potravinách však dnes může být negativně ovlivněno mnoha faktory – od jejich průmyslového pěstování přes brzkou sklizeň, dlouhou přepravu či nesprávné skladování až po nešetrnou přípravu.
Připočíst k tomu někdy můžeme, že některé děti jsou vybíravými strávníky a zajištění pestré a vyvážené stravy pro ně může být značnou výzvou. Navíc využitelnost například zinku z rostlinných zdrojů je podstatně nižší než ze živočišných, což může být problematické, pokud se dítě některým potravinám tohoto původu systematicky vyhýbá. Vitamin D by se zase měl v našich zeměpisných podmínkách doplňovat celoročně, protože sluneční záření našemu tělu k jeho doplnění nestačí a potravin, které ho přirozeně obsahují a nejsou o něj jen obohaceny, je málo.
Proč se o vitaminu C mluví jako o základní látce pro udržení normální funkce imunity dětí? Napomáhá tělu zajistit ochranu před poškozením potenciálně škodlivých molekul (volných radikálů). Navíc přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Nad ostatními vystupuje kombinace vitaminu C se stopovým prvkem zinkem, který je také antioxidantem. Panuje mezi nimi několik podobností: Vitamin C se podílí na tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže a kostí, zinek také napomáhá jejich správnému fungování. Společně pak působí jako silná dvojka pro podporu normální funkce imunitního systému.
Většina z nás si vitamin D spojí s udržováním normální hladiny vápníku v krvi a zdraví našich kostí. Vitamin D však hraje i další neméně důležitou roli... Pandemie COVID-19 mimo jiné ukázala, že doplňování vitaminu D3 je jednou z mála věcí, kterou každý z nás může udělat, aby svou imunitu „aktivoval“.
Každý rodič má dobré úmysly dodat dětem vše potřebné pro podporu jejich zdraví, ale ne vždy se to setkává s pozitivní odezvou na straně dítěte. Když však dítěti doplněk stravy chutná, výrazně se zvyšuje pravděpodobnost, že ho bude chtít pravidelně užívat. V případě Celaskon® medvídků si mohou děti vybrat ze 3 příchutí (jahoda, citron, pomeranč) oblíbených gumových bonbonů – a to málokteré dítě odmítne.
SUKL název
Celaskon MEDVÍDCI PLUS pro děti od 3let 70ks
Výrobce
EAN
8594739312531
PDK
5215745
Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.